Klub malucha czy opieka rodziców, co lepsze?

, skarby największe każdego rodzica, ale niestety czasem także nie lada kłopot. Panująca sytuacja na rynku pracy i problemy natury finansowej często stawiają wielu rodziców w niezbyt komfortowej sytuacji wyboru pomiędzy czasem spędzonym z dziećmi a praca zawodową. Dodatkowo dochodzą problemy z miejscami w przedszkolach, gdzie ciągle panuje przepełnienie, a prywatne często są ponad możliwości finansowe przeciętnych rodziców z najniższą krajową. Rodzice zmuszeni są poszukiwać wyjść z tej sytuacji, nie zawsze pod ręką jest babcia, która może nimi się zająć, pozostaje niania, która dość sporo kosztuje albo czy punkt przedszkolny, gdzie przynajmniej na kilka godzin możemy zostawić dziecko pod opieką kogoś kompetentnego.

Wpływ klubu malucha na

Coraz częściej spotykamy się z powstawaniem punktów przedszkolnych, czy właśnie klubów malucha, które może nie do końca spełniają założenia przedszkola, to jednak zapewniają opiekę i wspierają rozwój dziecka. Wielu ekspertów uważa, że dziecko spędzające czas w grupie rówieśników rozwija się dużo lepiej niż dziecko, pozostające w domu tylko z dorosłymi. Nie potępia się oczywiście takiego sposobu wychowywania dziecka, kontakt z rodzicami w tych pierwszych latach życia jest nieoceniony, wtedy to rodzą się więzi, które rzutują na resztę życia. Cały problem polega jednak na tym, by umieć to wypośrodkować i znaleźć złoty środek, który zapewni dziecku wszechstronny rozwój. Pozostawienie dziecka przynajmniej na kilka godzin w klubu malucha, gdzie oprócz zabawy także się może czegoś nauczyć z pewnością przyniesie cenne doświadczenia.  

Wiele rodziców zastanawia sie czy posłać dziecko do przedszkola czy też może zapewnić indywiudalną opiekę. Przedszkole pozwala na kontakt z rówieśnikkami, ciekawe zajęcia i wiele radości!

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci wybrać?
Łazienka dostosowana do potrzeb dzieci
  • Łazienka dostosowana do potrzeb dzieci
  • Urządzenie domu, w którym mieszkają dzieci wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań. Taki dom musi być dla nich bezpieczny, wygodny i dostosowany do ich potrzeb oraz możliwości. Szczególną... więcej
Figurki, czyli męskie gadżety
  • Figurki, czyli męskie gadżety
  • Meżczyźni to małe dzieci? Taka teoria wydaje się być wzgledna, jednak… istnieją dowody na to, że jest to prawda! Tyczy się to nie tylko tego, że tradycyjny samiec owszem zarabia i... więcej