Młodzi poszukują pracy w Polsce i w innych państwach Eurpy

Kryzys gospodarczy panujący w europejskich krajach doprowadza do zamykania kolejnych firm i zwolnień pracowników. Konsekwencja takich działać jest wzrost bezrobocia. W Polsce z miesiąca na miesiąc przybywa osób poszukujących pracy. Największy odsetek jest zauważalny jeśli chodzi o kończącą edukację młodzież. Po zakończeniu nauki w czy na studiach trudno jest znaleźć pracę. Właściciele firm nie są chętni do zatrudniania osób w młodym wieku. Główną przyczyną jest brak doświadczenia i potrzebnych umiejętności. W szkołach uczy się teorii. Jak się jednak okazuje nie jest ona potrzebna do pracy. W XXI wieku coraz więcej osób zatrudnia się przy obsłudze maszyn i urządzeń. Potrzebne jest ukończenie ów i szkoleń, po których otrzymujemy potwierdzające zdobyte umiejętności.

busy-do-holandii

Wyjazd za granicę

Młodzi nie mogący znaleźć pracy w Polsce, coraz częściej decydują się na wyjazd za granicę. Celem poszukiwań stają się zachodnie państwa Europy. Wynajmują , Niemiec, Belgii lub własnymi samochodami opuszczają kraj. Uważają, że za granicą łatwiej i szybciej znajdą pracę. W niektórych przypadkach tak się dzieje. Jednak nie we wszystkich. Niekiedy zanim otrzymają w danej firmie mijają tygodnie, a nawet miesiące. Młodzi są zatrudniani do prostych prac. Zaczynają od pomocy w barze lub przy prostych czynnościach biurowych. Z czasem mogą otrzymać awans na wyższa stanowisko. Zanim busy do Holandii czy innego państwa opuszczą kraj warto zastanowić się nad tym, czy jest to najlepsze rozwiązanie naszego problemu.

Młodzież coraz częściej decyduje się na wyjazd do innego państwa. Wykupują miejsca w autokarach lub wynajmują busy do holandii w celu bezpiecznego dotarcia na miejsce.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Znajdź mi książkę, a ja zaliczę egzamin!
Dlaczego studia są fajne?
  • Dlaczego studia są fajne?
  • Wiele rodziców mówi swoim dzieciom, że studia to najfajniejszy okres w życiu. Człowiek może się już napić jawnie piwa (wielu uważa, że właśnie na tym polega studiowanie),... więcej
Busy do Holandii, czyli czemu studenci decydują się na spędzenie tam wakacji?
Z czego korzysta młodzież, by zdać egzamin maturalny?
Co zrobić z ogromną sumą pieniędzy?
  • Co zrobić z ogromną sumą pieniędzy?
  • Na początku marca 2012 roku ogłoszono listę najbogatszych ludzi na świecie. Majątek najbogatszego człowieka szacowany jest na prawie 70 miliardów dolarów. Posiadając tak ogromne... więcej