O naczyniach z melaminy

Nietłukące, kolorowe, wygodne w utrzymaniu czystości, to tak w kilku słowach o naczyniach z melaminy. Wykorzystywane często podczas wycieczek za miasto, pikników, kempingów czy imprez organizowanych na świeżym powietrzu, a także coraz częściej w karmieniu dzieci. Wielu rodziców wybiera , właśnie ze względu na ich nietłukące właściwości. Niektórzy twierdzą także, że wydają się one mniej niebezpieczne od tradycyjnych, metalowych sztućców czy szklanych bądź ceramicznych naczyń. Z pewnością wykonane z melaminy nie stanowią większego zagrożenia, pod warunkiem że pochodzą z wiarygodnego źródła i posiadają odpowiednie atesty.

http://i.ebayimg.com

Na melaminę też trzeba uważać

W ostatnim czasie kwestię melaminy i jej oddziaływania na dzieci, gdy w Chinach znaleziono melaminę w mleku, które doprowadziło do śmierci kilku noworodków. Okazało się, że może być niebezpieczna dla dziecka, jeśli została źle wyprodukowana, czyli zastosowano do jej produkcji zanieczyszczone składniki. Dlatego zwraca się uwagę rodzicom, na to by kupowali naczynia czy jakiejkolwiek inne akcesoria, potrzebne do pielęgnacji i wychowania dziecka, tylko ze sprawdzonych źródeł. Czasem kupno czegoś niesprawdzonego, czy mając na uwadze naczynia z melaminy czy też zastawę stołową z zupełnie innego tworzywa, może okazać się niezwykle niebezpieczne i szkodliwe, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę dzieci, ich bezpieczeństwo oraz zdrowie. Wielu twierdzi, że na dzieciach nie można oszczędzać, im należy się to co najlepsze i najbezpieczniejsze bez względu na cenę. 

Oczywiście nie ma co przesadzać, naczynia z melaminy pochodzące z pewnego źródła na pewno nikomu nie zaszkodzą. Wystarczy tylko podczas zakupów zachować rozwagę i rozsądek, czyli czytać to co jest na etykiecie.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz