Obuwie i akcesoria niezbędne w górach

Wiele osób najchętniej spędza swój urlop w górach. Niektórzy planują takie wyprawy nawet kilka razy w roku. Osoby, które jeżdżą w góry regularnie i zastały tam różne warunki pogodowe, wiedzą jak bardzo ważne jest odpowiednie obuwie i inne akcesoria, które muszą się znaleźć na stopach. A o czym dokładnie należy pomyśleć?

źródło: cokupic.pl

źródło: cokupic.pl

Zanim założymy buty, musimy pamiętać o odpowiednich skarpetach. W góry nie nadają się ani cienkie podkolanówki ani wełniane skarpety. Najlepsze są skarpety wykonane ze specjalnego materiału, który idealnie dopasowuje się do stopy, odprowadza wilgoć i chroni stopy przed zimnem. Takie skarpety można kupić w każdym górskim sklepie, a warto wyposażyć się w co najmniej dwie pary.

źródło: polarsport.pl

źródło: polarsport.pl

Następnie musimy wyposażyć się w odpowiednie obuwie. To, jakie buty sprawdzą się na szlaku zależy przede wszystkim od pogody. Zazwyczaj jednak najlepiej sprawdzają się buty za kostkę, z twardą podeszwą i nieprzemakalne. Trzeba po prostu wyposażyć się w specjalne buty górskie. Na szlak nigdy nie wybieramy się w sandałkach, klapkach, trampkach czy kozakach. Bardzo szybko może się to dla nas skończyć jakimś urazem.

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Jeżeli chodzi o akcesoria, które mogą przydać się w górach, to na pierwszym miejscu wymienimy raki. Szczególnie przydają się one zimą, chociaż warto je mieć przy sobie jesienią i wiosną, gdyż na większych wysokościach bezie leżał śnieg. Są to specjalne kolce na buty, które ułatwiają poruszanie się po szlakach.

Z takim wyposażeniem z pewnością można wybrać się w góry – będzie to bezpieczne i przyjemne.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Gdzie zatrzymać się w czasie urlopu?
  • Gdzie zatrzymać się w czasie urlopu?
  • Kiedy udajemy się na urlop – czy to w czasie ferii zimowych, przerwy świątecznej czy wakacji, koniecznie musimy znaleźć dla siebie odpowiednią kwaterę. Oczywiście każdy ma inne potrzeby... więcej
Cudowna plaża Praia da Rocha
  • Cudowna plaża Praia da Rocha
  • Wakacje w Portugalii to spełnienie marzeń niejednej osoby. Portugalia to wiele pięknych miast, cudownych krajobrazów, zabytków i innych atrakcji turystycznych. Bardzo popularny wśród turystów... więcej
Dubrownik – najważniejsze miejsce w Chorwacji