Zatrzymać czas, wrócić tam gdzie już byliśmy, czyli o roli zdjęć i pamiątek w życiu człowieka

Wielu ludzi marzy o zatrzymaniu choćby na chwilę czasu, a czasem nawet o powrocie do tego co minęło. Wspomnienia w życiu człowieka odgrywają ważną rolę, stanowią pewną bazę, z której często czerpiemy siły i energię. Lubimy gromadzić je w swoich sercach, najchętniej te miłe, związane z wydarzeniami, które dużo znaczyły i odcisnęły spore piętno na naszej przyszłości. Gromadzimy wszystko co łączy się z tymi wydarzeniami, otaczamy się wszelkiego rodzaju pamiątkami, nasze wypełniają , ślubu czy innych spotkań rodzinnych. Z każdej półki uśmiechają się do nas radosne twarze dzieci czy bliskich nam ludzi.

http://lismoreanglicans.org.au

Nośnik uczuć i emocji –

Fotografie są jednym z najlepszych nośników wspomnień, na nich możemy utrwalić każdy moment, który cokolwiek dla nas znaczy. Rozwinięta technologia daje nam mnóstwo możliwości robienia naprawdę dobrych . Korzystamy z tego bardzo chętnie. Każdy z nas posiada aparat cyfrowy, z którym często nie rozstaje się. Dodatkowo w każdym telefonie komórkowym mamy aparat cyfrowy, który zawsze jest pod ręką i pozwoli nam uwiecznić praktycznie każdą chwilę, wydarzenie czy osobę. Wszelkie zdjęcia z chrztu, ślubu czy innych ważnych wydarzeń przechodzą z czasem z ręki do ręki i niosą ze sobą cały ładunek uczuć i emocji ścisle z nimi związany. Każdy kto weźmie taką fotografię do ręki inaczej ją zinterpretuje, zwróci uwagę na zupełnie inne szczegóły. Fotografia jest jak wiersz, który każdy czytelnik odczyta w różny sposób.
 

Ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywają zdjęcia z chrztu łódź czy innych uroczystości ważnych dla nich, czerpiemy z nich często energię i siłę, pobudzają nas do działania i zmian.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Zawód fotograf wcale nie taki prosty
  • Zawód fotograf wcale nie taki prosty
  • Fotografia jest dziedziną, która często kojarzy się z czymś lekkim i przyjemnym, nad którą nie trzeba zbytnio się spinać i obecnie każdy może zrobić zdjęcia i nie będą... więcej
Fotografia – zaklęta teraźniejszość