Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany – szukamy nowej pracy

Gdy przyjdzie czas, że podejmiemy decyzję o wielkich zmianach w naszym życiu. Gdy zrozumiemy, że obecna praca nie satysfakcjonuje nas, tak jakbyśmy sobie tego życzyli, powinniśmy  poważnie przemyśleć jakie są nasze życiowe. Co tak naprawdę chcielibyśmy robić w życiu i dopiero przystąpić do szukania naszej wymarzonej .

Praca jest wszędzie

To nie prawda, że nie ma pracy na rynku. Oczywiście pracy nie będzie jeżeli nie będziemy jej szukać. Przede wszystkim musimy wiedzieć gdzie szukać i jak się przygotować do poszukiwań, by były w pełni owocne. W zależności od tego jakiej pracy poszukujemy, musimy wybrać odpowiednie medium przekazu, którym posługują się nasi wymarzeni . Bardzo dobrą praktyką jest wysyłanie własnego do firm, które są w kręgu naszych zainteresowań. Gdy jesteśmy jeszcze na studiach powinniśmy od samego początku rozglądać się za praktykami w wymarzonych firmach. nPraktyki są mocną podstawą, by później uzyskać . dużo chętniej przyjmują osoby prosto z praktyk niż z „ulicy” to samo tyczy się znajomych. Jeżeli posiadamy koleżanki lub kolegów, którzy pracują już w danej placówce warto porozmawiać z nimi o zatrudnieniu. Zawsze gdy jesteśmy poleceni przez obecnego pracownika, szef działu kadr jest dużo bardziej przychylny by nas zatrudnić.
 

Kobieta z lornetką, szukająca czegoś

fot. http://www.heavenbloggers.com

Nasze wymarzone oferty pracy czekają na nas i tylko od nas zależy jak szybko do nich dotrzemy. Nie warto sobie wmawiać, że nie ma pracy, tylko nasza nieustępliwość pozwoli znaleźć pracę, z której będziemy szczęśliwi.

Brak komentarzy »

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Gdzie znaleźć dobrą pracę?
  • Gdzie znaleźć dobrą pracę?
  • Poszukiwania nowego miejsca zatrudnienia niekiedy prowadzą nas za granicę. Raz do naszych zachodnich sąsiadów, innym do oddalonych o tysiące kilometrów. To dokąd chcemy się udać... więcej
Młodzi poszukują pracy w Polsce i w innych państwach Eurpy